Eiropas diena 2024

Eiropas eksāmens 7., 8., 9.maijs

Pavasarī vismaz 42 326* Latvijas iedzīvotājiem, jo īpaši skolēniem, ir prieks ne tikai par sniegpulkstenītēm, saulainām dienām un iespēju satikt Lieldienu zaķi, bet arī par to, ka tuvojas Eiropas eksāmens - tiešsaistes tests, kas 7., 8., 9. maijā tiek rīkots par godu Eiropas dienai. Šogad dalība Eiropas eksāmenā ir īpaši nozīmīga, jo atzīmējam Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā. Iespēja uzzināt ko jaunu, pārbaudīt esošās zināšanas, aizdomāties par Eiropas daudzveidību, kā arī par mūsu iespējām to līdzveidot, ir svarīgākie Eiropas eksāmena dalībnieku minētie iemesli, kas ik gadus rada vēlmi piedalīties un izjust arī sacensību garu. Un kā nu ne – katrs dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, labākajiem - balvas.


8 fakti par Eiropas eksāmenu:

  1. Eiropas eksāmens notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
  2. Ikviens var kārtot Eiropas eksāmenu sev ērtā laikā.
  3. Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi.
  4. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi.
  5. Eiropas eksāmenā ir jāatbild uz 20 jautājumiem. 1.–3. klases skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem.
  6. Ikviens dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu.
  7. Eiropas eksāmenā tiek apbalvoti labākie dalībnieki katrā vecuma grupā, kā arī aktīvākās Latvijas skolas un klases.
  8. Skolas savu dalību eksāmenā jau iepriekš var pieteikt šeit Katru nedēļu notiks izloze, kurā piedalīsies tajā nedēļā pieteiktās skolas. Balvās – saldumu grozs ar Eiropas eksāmena gudrības (😊) konfektēm un spēles saSKATI EIROPU! dalībnieku kartītes, kas palīdzēs skolēniem interesantā veidā gatavoties Eiropas eksāmenam.

Ko var darīt jau šobrīd?

Atzīmējiet kalendārā 7., 8., 9. maiju, atveriet tīmekļvietni www.esmaja.lv un piedalieties!
 
*Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.