SkillsLatvia 2022

22.maijā 2022 7.a klase devas uz nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu ‘’SkillsLatvia 2022’’, kas norisinājās izstāžu hallē Ķīpsala no 21. Līdz 22. aprīlim, lai apskatītu dažādu profesiju radošo darbu un iepazītos ar šīm profesijām tuvāk. Konkurss ‘’SkillsLatvia 2022’’ jau piekto gadu norisinās un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieki 22 dažādos prasmju konkursos, kur dalībniekiem divu dienu laikā nācās demonstrēt savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus.

Uzdevumi kuros profesionālās izglītības audzēkņiem nācās piedalīties bija: skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, datortīklu administrēšana, web tehnoloģijas, grafikas dizains, mobilā robotika, mehatronika, metināšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, restorānu serviss, viesu uzņemšana, mazumtirdzniecība, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, krāsošana un dekoratīvā apdare, mēbeļu izgatavošana, sausā būve, smago spēkratu remonts un apkope, transporta pārvadājumi.

Pašiem skolēniem bija iespēja apskatīt dažādu uzdevumu stendus un arī pašiem piedalīties, kā piemēram, uz ātrumu pārbaudīt pirkstu veiklību, zīmēt datorā, izmēģināt celtniecības programmu, datorā apgūt mežsaimniecību(piem.,nozāģētus kokus vest no meža laukā). Arī bija iespēja apskatīt vairāku tehnikumu reklamētās programmas.