„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri ikvienam skolēnam ir dota iespēja iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Latvijas "Skolas soma" pasākumi Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskolā

 

“Latvijas skolas somas” ietvaros 17. maijā 7.-9. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt teātra izrādi “Viņš ir pliks!”, ar mūsdienīgu skatuves versiju, ko režisēja Dita Balčus. Tā vēsta par visos laikos aktuālo H.K. Andersena pasaku “Karaļa jaunais tērps”. Muzikāla, interaktīva izrāde – modes šovs ar klaunādes elementiem. Karalis visu naudu tērēja jaunu tērpu iegādei, nedomājot par citiem iedzīvotājiem. Kad tiek rīkots konkurss par jaunu tērpu, tajā uzvarēja šuvēji, kuri sola izgatavot tādu tērpu, ko redzēšot tikai gudrie.

 

“Latvijas skolas somas” ietvaros 18. maijā 1.-4. klašu skolēniem bija iespēja klātienē iepazīties ar “Teātris Azotē” komiku izrādi “Soliņš”. Izrāde bez vārdiem stāsta par divām neparastām meitenēm, kas sastopas parkā uz soliņa. Lai gan abas ir ļoti atšķirīgas, tieši žonglēšana palīdz abām sadraudzēties un saprasties. Skolēniem bija iespēja arī piedalīties žonglēšanas pamattriku nodarbībā, redzēt un uzzināt, kā var pagatavot pazīstamāko, lētāko un pieejamāko žonglēšanas priekšmetu – bumbiņu. Aktieri žonglēja, ļāva apgūt pamattrikus, rosināja interesi par šo disciplīnu- vienu no retajiem brīva laika pavadīšanas veidiem, kas spēja aizraut bērnus.

 

Liels paldies māksliniekiem par interesantu, jautru un aizraujošu izrādi un nodarbību, kas iedvesmoja gan skolēnus, gan skolotājus!