Rīga,Latvija

 

No 2023. gada 16. līdz 20. janvārim mūsu skolā tika īstenots ERASMUS+ projekta "Friends of Environment" aktivitātes. Sanāksmes dalībnieki bija skolēni un skolotāji no projekta sadarbības valstīm: Turcijas, Portugāles, Fraču Gviānas, Beļģijas un Čehijas.
Vizītes laikā tika nostiprinātas netikai teorētiskās zināšanas, bet arī prakstiski  veikti pētījumi un eksperimenti visiem darbojoties kopā. Šajā nedēļā:
· Apmeklējām Latvijas Dabas muzeja semināru par dažādiem gaisa piesārņojuma veidiem.
· Apmeklējām Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra lekciju par gaisa piesārņojumu un to monitoringu Latvijā. Tās laboratorijā piedalījāmies diskusijā par dažādām iespējamajām rīcībām dažādu piesārņojuma apstākļu gadījumā.
· Apmeklējām Gaujas Nacionālo parku, salīdzinot gaisa kvalitāti pilsētā un laukos.
· Papildinājām un apkopojām iegūtas zināšanas par gaisa piesārņojumu un tā ietekmi uz vidi valstī, Eiropā un pasaulē.
· Guvām zināšanas par gaisa piesārņojuma kontroli, uzskaiti un tās datu pielietojumu praksē. Tika uz
· Tika uzlabotas angļu valodas zināšanas
· Tika uzlabotas sadarbības prasmes, strādājot dažādās grupu aktivitātēs
· Tika iegūtas zināšanas par Latviju un Latvijas kultūru kā teorijā, tā praksē.

Paldies Margaritai Rozītei, projekta koordinatorei, par organizēšanu un skolotājiem – Baibai Šmitei, Ābelam Vatuļinam, Dzintrai Lazdai, Annai Hlusovai un skolas direktorei Vaclavai Plučai par ieguldīto un padarīto darbu projekta nedēļas laikā.

Liels paldies arī mūsu skolas skolēniem un viņu ģimenēm par viesmīlīgo uzņemšanu un ieguldīto darbu projektā: Daniela Dorodnova 7.b, Emīlija Marta Pētersone 8a, Miks Šulcs 8.a, Jasmīna Brīnuma 8.a, Anete Zvaigzne- Aļeiņikova 8.a, Elmārs Muižnieks 8.a, Viktorija Rezņikova 8.a, Samanta Volkova 8.a, Omārs Davouds 8.a, Ksenija Bokovaja 9.a, Reinis Lasmanis 9.a, Marko Semjonovs 9.a, Januss Spruksts – Lenčiks 9.a, Elina Kraskovska 9b, Sola Krūmiņa un Emīlija Mengote.