Eiropas diena 2023

Eiropas eksāmens 7., 8., 9.maijs

Eiropas eksāmens ir tiešsaistes tests, kurā no 7. līdz 9. maijam, svinot Eiropas dienu, aicinām piedalīties gan mazus, gan lielus. Kā katru gadu, mudinām pieteikt savu skolu, klasi dalībai Eiropas eksāmenā un piedalīties pārsteiguma balvu izlozē.

1. Konkursu 1.–3. klases skolēniem Uzmini dāvanas kopā ar vecmāmiņu! veido divi uzdevumi. Pirmajā uzdevumā skolēni atver spēli “Uzmini dāvanas kopā ar vecmāmiņu!” un iztēlojas, ka ir viesojušies trīs dažādās Eiropas Savienības valstīs un vecmāmiņai atveduši dāvanas. Konkursa dalībnieku uzdevums ir atminēt, kādas dāvanas vecmāmiņa saņem. Kad visas trīs dāvanas atminētas, konkursa dalībnieki ieraksta tās šajā veidlapā (klase atbildes raksta kopā). Otrais konkursa uzdevums ir izvēlēties vēl septiņas citas Eiropas Savienības valstis un noskaidrot, kādus suvenīrus visbiežāk no tām ceļotāji atved. Skolēni, kuri bijuši šajās valstīs, pastāsta citiem, ko tajās redzējuši, kādi ir populārākie suvenīri un kas visspilgtāk palicis atmiņā. Ja šajās valstīs skolēni vai to ģimenes locekļi nav bijuši, tad kopīgi meklē informāciju internetā un aizpilda veidlapu.

 

2. Konkurss 4.–6. klases skolēniem Eiropas Savienība – kāda tā ir?”. Konkursu veido divi uzdevumi. Pirmajā uzdevumā skolēni iepazīst izziņas materiālu, uzzinot interesantus faktus par katru Eiropas Savienības dalībvalsti. Otrais konkursa uzdevums ir atbildēt uz 27 viktorīnas jautājumiem (klase atbildes raksta kopā). Viktorīna pieejama šeit.

 

Pieteikšanās saite šeit.

Kā sagatavoties ''Eiropas eksāmenam''