Baltā galdauta svētki

3. maijā, Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskola tika atzīmēti Baltā galdauta svētki par godu  Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, jeb 4. maijā svinībām. Tie skolā tika atzīmēti ar svinīgi klātiem galdiem, dziesmām, kā arī ar žūriju vērtētu konkursu par labāko svētku galdu. 

Kāpēc balti galdauti?

2015. gadā Latvijas valsts simtgades birojs atklāja, ka vien 2% iedzīvotāju 4.maiju ierindoja starp nozīmīgākajiem valsts svētkiem, šo dienu drīzāk izmantojot pavasara dārzu darbu veikšanai nevis atzīmējot šos nozīmīgos svētkus. Lai situāciju mainītu, tika radīti svētki vai, drīzāk, simbols, kas atgādinātu cilvēkiem, ka Latvijas valsts neatkarības atjaunošana patiesi ir svinama. Tā radās ideja par Baltā galdauta svētkiem, jo, pulcējoties pie svētku galda, bija velme visu padarīt svinīgāku, tāpēc tika ierosināts klāt skaistāko, baltāko galdautu, kas mājās pieejams. Simtgades birojs arī norādīja, ka tas ir pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicinātu cilvēkus sanākt kopā.